Finały CDI Zakrzów 08/11/15

 

 

Niedzielne Finały międzynarodowego turnieju w ujeżdżeniu w Zakrzowie rozpoczęły się sukcesem reprezentantki Polski Zofii BARAN ( na zdjęciu ) , która wygrała Finał Pony CDIP na SUMMERSBY z wynikiem 68,917.

Kolejne trzy finałowe konkursy CDIJ / CDIY i Finał Inter I wygrały reprezentantki Austrii. Nicola Louise  AHORNER  na  ROBBESPIERE z wynikiem dnia 73,792% wygrała finał CDIJPatricia  HUTTER  na  AQUINA 12  wygrała Finał CDIY z wynikiem 72,500 %. Finał Małej Rundy Inter I z wynikiem dnia 73,792 % zwyciężyła Belinda  WEINBAUER  na RHAPSODIE 204.  

Finał Grand Prix Freestyle z wynikiem 72,725%  wygrała reprezentantka Niemiec  Ilka-Kerstin GEISS na LAST MINUTE 3.

 

Ostatniego dnia turnieju najlepiej spośród reprezentantów Polski obok Zofii Baran - zwyciężczyni Finału CDIP spisali się :

- Anna Maria Wojtkowska ( 3 miejsce Finał CDIJ ) 

- Michalina Terlecka ( 2 miejsce Finał CDIY ) 

- Wiktoria Siergiej ( 4 miejsce Finał CDI Inter I )

- Tomasz Jasiński ( 3 miejsce GP Freestyle )

 

 

 

Michalina Terlecka 

 

Turniej w Zakrzowie zachwycił dobra formą reprezentantów Polski, większość naszych zawodników robiła rekordowe w swojej karierze wyniki. Obok wspaniałego sukcesu Beaty Stremler bardzo dobrze spisała  się nasza młodzież - Michalina Terlecka, Anna Maria Wojtkowska, Tomasz Jasiński, Aleksandra Lesner i Wioletta Gubała. W konkursach Małej Rundy debiutujące w tym sezonie na międzynarodowej arenie pary Wiktoria Siergiej / Rubicon , Filip Poszumski / Cisoń oraz Paula Mańczak / Williams Junior osiągały wyniki na poziomie 66-69 % . Obiecująco prezentowały się nowe konie Mateusza Cichonia. To bardzo cieszy, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość naszego sportu oraz potwierdza, że wkładana praca, szkolenie, prywatne nakłady i wsparcie najbliższych procentują. Organizacyjnie Zakrzów  spisał się na piątkę, zadbał o bardzo dobrą obsadę sędziowską ,  świetną sprawną organizacja wyników i prowadzenia konkursów oraz zapewnił udaną imprezę towarzyską dla ekip.

 

Kolejne zawody CDI w Zakrzowie zaplanowane są na luty 2016 , maja być zorganizowane przez PZJ / KU głównie w celu zrobienia wyników na potrzeby kwalifikacji olimpijskich. Inicjatywa PZJ organizacji turnieju z tego powodu bardzo cieszy, niezrozumiałe jest tylko dlaczego te bardzo ważne zawody z uwagi na możliwość zdobycia cennych punktów do rankingu olimpijskiego przez naszych zawodników, mają się odbyć w nieogrzewanej hali w Zakrzowie, która w połowie ma ściany z plandeki ? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w lutym może być mróz i stan podłoża może utrudnić zrobienie pożądanego wyniku i zdobycia kwalifikacji na IO w Rio.  Zakrzów ma wspaniałe warunki na organizację zawodów ale niestety nie w okresie zimowym. Szkoda, że PZJ / KU nie wybrali na te bardzo ważne zawody innego obiektu. Działanie, zachowanie  i podejmowane decyzje PZJ / KU dla ujeżdżenia w Polsce to niewątpliwie największe rozczarowanie kończącego się roku. 

Na zdjęciu - jeden z sędziów pierwszego dnia CDI ( temperatura na zewnątrz hali podczas tego turnieju nie spadła poniżej zera ) 

 

WYNIKI TURNIEJU

VIDEO Finał Małej Rundy CDI Zakrzów 

 

1m. Belinda  WEINBAUER  AUT / RHAPSODIE 204  / 73,792% %

 

 

2m. Jessica LEIJSER NED / WINANDO  / 71,542% 

 

 

4m. Wiktoria SIERGIEJ POL / RUBICON 69,000 %

 

 

6m. Filip POSZUMSKI POL / CISOŃ   68,583% 

 

 

10m Paula MAŃCZAK POL  / WILLIAMS JUNIOR 66,708% 

VIDEO Finał  CDIY Zakrzów 

 

1m.   Patricia  HUTTER  AUT  / AQUINA 12  / 72,500 %

 

2m. Michalina TERLECKA POL / FALSTERBAU 69,583% 

 

 

5m. Wioletta GUBAŁA POL / SILVITA 65,083% 

VIDEO Finał  CDIJ Zakrzów 

 

1m. Nicola Louise  AHORNER AUT / ROBBESPIERE 73,792% 

 

 

 

2m.  Berill  SZOKE TÓTH HUN / DONNINGTON PARK  73,042% 

 

 

 

3m. Anna Maria WOJTKOWSKA POL / PASCAL 68,042% 

 

 

 

4m. Aleksandra LESNER POL / WOHLKLANG U 66,833% 

 

Wrzuć na Facebooka
  
 
 
 
 
 
 
 
   
ONLINE STORE
EQUI FASHION

 

 

 

 
 
 
 
KALENDARZ
PROPOZYCJE
 
 

 

Grudzień 2018 

 

29.11 - 02.12 Cavaliada Poznań 

 

08-09.12  HZR Aromer 

 

08.09-12 HZR Radzionków