Mistrzostwa Europy J/MJ/Dz/U25 San Giovanni 2019

 24-28 lipca 2019 

fot. Luca Mariggiò

 

Mistrzostwa Europy J/MJ/Dz/U25 San Giovanni 2019

W dniach 24-28 lipca we włosim San Giovanni w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy rywalizowało 220 sportowców z 26 krajów.  

Juniorzy 78 z 24 krajów

Młodzi Jeźdźcy 57 z 17 krajów

Dzieci 51 z 21 krajów

Under 25 - 34 z 11 krajów

 
Ekipa Niemiec niemal całkowicie zdominowała Młodzieżowe  Mistrzostwa Europy w Ujeżdżeniu FEI 2019 dla U25, Młodych Jeźdźców, Juniorów oraz Dzieci, które odbyły się w kurorcie Riviera  Horses w San Giovanni w Marignano, niedaleko Rimini we Włoszech. Dzięki sześciu oświetlonym arenom, zapleczu najwyższej najwyższej klasy, miejsce, które leży nad Morzem Adriatyckim, było czymś w rodzaju raju dla rekordowej liczby młodych sportowców z 26 krajów, którzy pojawili się tam licznie ze swoimi  rodzinami i przyjaciółmi. Jak powiedziała Maria Schierholter Otte, lider   reprezentacji Niemiec „istotne jest, aby zespoły mogły rywalizować we wszystkich czterech kategoriach w tym samym miejscu, więc z tego punktu widzenia San Giovanni jest idealnym miejscem rozwiązanie!" 
 
Niemcy zdobyli dziewięć spośród 11 złotych medali do zdobycia, pozostałe dwa wygrali Holendrzy.
 
Reprezentacja Polski Juniorów ukończyła rywalizację drużynową w ME na 17 miejscu z najlepszym procentowym wynikiem 202,242% w historii startów polskich juniorów w ME. Indywidualnie spośród juniorów najlepiej spisała się Alicja Pachulska. Historycznym wydarzeniem dla polskiego ujeżdżenia był awans do ścisłego finału w ME Dzieci podopiecznej trener Ilony Janas  - Natalii Plata i zajęcie w nim 9 miejsca. 
 
 

Reprezentacja Polski Juniorów i Dzieci :

Alicja Pachulska BENTAMO 2  FEI 52

Julia Rogowska DA CAPO 163  FEI 89

Aurelia Von Mauberg DIAMO DREAM  FEI 59

Julia Szymańska ALLYOUNEEDLZ FIRFOD FEI 112 

 

Dzieci  - Natalia Plata  DOLCETTO FEI 6        szef ekipy Andrzej Sałacki  lek wet ekipy Agnieszka Firan - Kwaczyńska 

 

ZGŁOSZENIA ME JUNIORZY       ZGŁOSZENIA ME DZIECI

 

 

 

Reprezentacja Polski - od lewej : Mateusz Cichoń ( trener A. Pachulskiej) Natalia Plata, Aurelia Von Mauberg, Julia Rogowska, Julia Szymańska

 

 

 MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW - Jana Schrödter i  Der Erbe, potrójne złoto ME  

 

Niezwykła seria wyników dla Jany Schrödter - nowej potrójnej Mistrzyni Europy Juniorów, która pierwotnie była rezerwową dla swojej drużyny, w ostatniej chwili zastąpiła  Lucie-Anouk Baumgurtel.

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA  FINAŁ FREESTYLE 28/07/19   

złoto - Jana Schrödter GER  Der Erbe 78,440% 

srebro - Marten Luiten NED Fynona 77,990%

brąz - Valentina Pistner GER Flamboyant OLD .77.685%

 

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA PROGRAM OBOWIĄZKOWY 27/07/19  

złoto - Jana Schrödter GER  Der Erbe 77.971% 

srebro - Marten Luiten NED Fynona 75.588%

brąz - Valentina Pistner GER Flamboyant OLD .74.794%

42m. Alicja Pachulska  67,824% 

57m. Julia Szymańska  66,706%

60m. Aurelia Von Mauberg 66,412%

67m. Julia Rogowska 64,794%     

 

 

 

 

 

 

Podium Indywidualne ME Jun 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA     25/07/19  

złoto - Niemcy  srebro - Holandia  brąz - Dania   

 

POLSKA - 17 miejsce 67,414% 

 

WYNIKI TEAM TEST    

 

    

Alicja Pachulska 69,727% 

Julia Rogowska 66,515%  

Julia Szymańska 66,00%   

Aurelia Von Mauberg  (64,758%)

 

 

 

 

 

 

Podium Zespołowe ME Jun 

 

 

MISTRZOSTWA EUROPY DZIECI

 

13 letnia Allegra Schmitz-Morkramer z Niemiec dosiadająca Lavissaro  wygrała  dwa złote medale  ME Dzieci z kapitalnymi wynikami - medal indywidualny z 78,607% oraz medal zespołowy z 78,385% w TEAM Test. 

 

 

 

 

FINAŁ INDYWIDUALNY 28/07/19 

złoto - Allegra Schmitz-Morkramer GER Lavissaro 78,607%

srebro - Lara van Nek NED Fariska 75.786% 

brąz - Annabelle Rehn DEN Aros A Fenris 74,893%

9 miejsce  Natalia Plata POL Dolcetto 70,357%  

 

 

 

 

FINAŁ ZESPOŁOWY ME DZIECI

złoto - Niemcy   srebro - Holandia    brąz - Rosja

 

 

TEAM TEST  - 27/07  14 miejsce Natalia Plata 68,577% - awans do ścisłego finału 

 

Preliminary  - 25/07  44 miejsce Natalia Plata 62,385%

 

 

 

Podium ME Dzieci

Podium ME Dzieci - złoto - Niemcy   srebro - Holandia    brąz - Rosja  

MISTRZOSTWA EUROPY MŁODYCH JEŹDŹCÓW 

 

Semmieke  Rothenberger zdecydowanie wygrała ME MJ na Dissertation, zdobywając trzy złote medale. 

 

FINAŁ INDYWIDUALNY PROGRAM DOWOLNY  28/07/19

złoto - Semmieke Rothenberger GER Dissertation 78,050%

srebro - Esmee Donkers NED Chaina 77,380%

brąz - Kimberly Pap NED Vloet Victory 76.775%

 

 

FINAŁ INDYWIDUALNY PRGRAM OBOWIĄZKOWY - foto obok 

złoto - Semmieke Rothenberger GER Dissertation 78,941%

srebro - Kimberly Pap NED Vloet Victory 75,265%

brąz - Lia Welschof GER Linus K 75,167%

 

 

FINAŁ ZESPOŁOWY

złoto - Niemcy

srebro - Holandia 

brąz - Szwecja 

PODIUM YR - złoto Niemcy  srebro - Holandia  brąz Szwecja

MISTRZOSTWA EUROPY U25

24-letnia  Jeanine Nieuwenhuis  na TC Athene zdecydowanie wygrała wszystkie trzy konkursy ME U25, wygrywając dwa złote medale i jeden srebrny z ekipą. 

 

FINAŁ INDYWIDUALNY PROGRAM DOWOLNY 

złoto - Jeanine Nieuwenhuis NED TC Athene  77.670% 

srebro - Bianca Nowag GER Sir Hohenstein 74.455% 

brąz - Josefine Hoffmann DEN Hoennerups Drive  73.855% 

 

FINAŁ INDYWIDUALNY PRGRAM OBOWIĄZKOWY 

złoto - Jeanine Nieuwenhuis NED TC Athene 76.436%

srebro - Denise Nekeman NED Boston   73.872%

brąz - Jil-Marielle Becks GER Damon's Delorange 73.359%

 

FINAŁ ZESPOŁOWY

złoto - Niemcy  srebro - Holandia  brąz - Danii 

Aurelia Von Mauberg i Diamo Dream Ind Test 

 

 Julia Rogowska i Da Capo Team Test 

 

Natalia Plata i Dolcetto - Team Test 

 

Julia Szymańska i A. Firfod -  Ind Test 

 

Powiązane linki :

 

2018   Fonatainebleau FRA Mistrzostwa Europy MJ      Mistrzostwa Europy Juniorów    Mistrzostwa Europy Dzieci 

2017  Lamprechtshausen AUT  Mistrzostwa Europy U25     Roosendaal NED   Mistrzostwa Europy Juniorów / MJ   Roosendaal NED 

2016  Oliva Nova ESP  ME Juniorów / MJ     Hagen GER  ME U25 

2015  Vidauban FRA Mistrzostwa Europy J/ MJ 

Wrzuć na Facebooka
  
 
 
 
 
   
ONLINE STORE
EQUI FASHION

 

 

 

 
 
 
 
KALENDARZ
PROPOZYCJE
 
 

CZERWIEC  2020 

 

▶️ 13.06  ZR Stęszęwko

 

 

 

▶️  13-14.06 ZR Kwieki 

 

 

 

▶️  19-21.06 Czworoboki Szkoleniowe Partynice 

 

 

 

▶️20-21.06 ZR Koryta  

 

 

 

▶️25-28.06  CDI Mariakalnok HUN

 

 

 

▶️ 26-28.06 ZO  Kwieki 

 

 

 

▶️  27--28 .06 ZR Lider Radzionków

 

 

 

▶️27-28.06 ZR Aromer /

 

 

 

27-28.06  ZR Zabajka 

 

 

 

 

 

LIPIEC 2020 

 

 

 

02-05.07 CDI4 Achleiten AUT

 

 

 

04.07 ZR Jaruzyn 

 

 

 

09-12.07 CDI Grote Brogel BEL

 

 

 

 

10/12/07 -  ZO Radzionków 

 

 

 

11-12.07 eOOM ZR KJ Facimiech

 

 

 

 

11-12.07 KJ Ostoja 

 

 

 

 

16-19.07 CDI Hagen GER 

 

 

 

 

 18-19.07. eOOM ZR  Pólko

 

 

 

18.07 ZR Kliczków Memoriał im. Henryka Geringera de Oedenberg

 

 

 

 

18.07  ZR Łopuchowo 

 

 

 

18-19.07 ZR MKS Sprząśla 

 

 

 

18-19.07 ZR Aromer

 

 

 

 

23-26.07 CDI4 Achleiten AUT

 

 

 

 

25-26.07 eOOM ZR Partynice

 

 

 

25-26.07 ZR MPPAm Barlomino 

 

 

 

31.07-02.08 II SCKU 

 

ZO Solec Kujawski 

 

regulamin SCKU 

 

 

 

 

 

SIERPIEŃ 2020 

 

 

04-07.08 CDI Budapest HUN

 

 

 

 

08-09.08 ZR Aromer 

 

 

 

08-09.08 ZR Partynice 

 

 

 

09-14.08 ME Dzieci i Juniorów Budapest 

 

 

 

13-16.08 CDI4 Achleiten AUT

 

 

 

14-16.08 CDI-W Ruilla EST

 

 

15-16.08 ZR Koryta

 

 

16.08 ZR Chraboły  

 

 

 

17-22.08 ME MJ U25 Budapest HUN 

 

 

 

 

19-23.08 CDI Saint Tudain BEL

 

 

 

21-23.08 CDN Drzonków

 

 

 

21-23.08 MPK, PPK, MPM Barłomino

 

 

 

21-23.08 OMŚL  Zbrosławice 

 

 

 

22-23.08 ZR Becker Sport 

 

 

 

25-30.08 ME Pony Budapest HUN

 

 

 

27-30.08 CDI Scharnebeck GER 

 

 

 

28-30.08 CDI Brno CZE

 

 

 

28-30.08 MR ZR Biały Las 

 

 

 

29-30.08 MO ZZJ

 

 

 

29-30.08 ZR Radzionków 

 

 

WRZESIEŃ 2020 

 

 

Mistrzostwa Polski Radzionków   04.09 - 06.09.2020 

 

12-13.09 Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza