Mistrzostwa Europy J/MJ/Dz/U25 San Giovanni 2019

 24-28 lipca 2019 

fot. Luca Mariggiò

 

Mistrzostwa Europy J/MJ/Dz/U25 San Giovanni 2019

W dniach 24-28 lipca we włosim San Giovanni w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy rywalizowało 220 sportowców z 26 krajów.  

Juniorzy 78 z 24 krajów

Młodzi Jeźdźcy 57 z 17 krajów

Dzieci 51 z 21 krajów

Under 25 - 34 z 11 krajów

 
Ekipa Niemiec niemal całkowicie zdominowała Młodzieżowe  Mistrzostwa Europy w Ujeżdżeniu FEI 2019 dla U25, Młodych Jeźdźców, Juniorów oraz Dzieci, które odbyły się w kurorcie Riviera  Horses w San Giovanni w Marignano, niedaleko Rimini we Włoszech. Dzięki sześciu oświetlonym arenom, zapleczu najwyższej najwyższej klasy, miejsce, które leży nad Morzem Adriatyckim, było czymś w rodzaju raju dla rekordowej liczby młodych sportowców z 26 krajów, którzy pojawili się tam licznie ze swoimi  rodzinami i przyjaciółmi. Jak powiedziała Maria Schierholter Otte, lider   reprezentacji Niemiec „istotne jest, aby zespoły mogły rywalizować we wszystkich czterech kategoriach w tym samym miejscu, więc z tego punktu widzenia San Giovanni jest idealnym miejscem rozwiązanie!" 
 
Niemcy zdobyli dziewięć spośród 11 złotych medali do zdobycia, pozostałe dwa wygrali Holendrzy.
 
Reprezentacja Polski Juniorów ukończyła rywalizację drużynową w ME na 17 miejscu z najlepszym procentowym wynikiem 202,242% w historii startów polskich juniorów w ME. Indywidualnie spośród juniorów najlepiej spisała się Alicja Pachulska. Historycznym wydarzeniem dla polskiego ujeżdżenia był awans do ścisłego finału w ME Dzieci podopiecznej trener Ilony Janas  - Natalii Plata i zajęcie w nim 9 miejsca. 
 
 

Reprezentacja Polski Juniorów i Dzieci :

Alicja Pachulska BENTAMO 2  FEI 52

Julia Rogowska DA CAPO 163  FEI 89

Aurelia Von Mauberg DIAMO DREAM  FEI 59

Julia Szymańska ALLYOUNEEDLZ FIRFOD FEI 112 

 

Dzieci  - Natalia Plata  DOLCETTO FEI 6        szef ekipy Andrzej Sałacki  lek wet ekipy Agnieszka Firan - Kwaczyńska 

 

ZGŁOSZENIA ME JUNIORZY       ZGŁOSZENIA ME DZIECI

 

 

 

Reprezentacja Polski - od lewej : Mateusz Cichoń ( trener A. Pachulskiej) Natalia Plata, Aurelia Von Mauberg, Julia Rogowska, Julia Szymańska

 

 

 MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW - Jana Schrödter i  Der Erbe, potrójne złoto ME  

 

Niezwykła seria wyników dla Jany Schrödter - nowej potrójnej Mistrzyni Europy Juniorów, która pierwotnie była rezerwową dla swojej drużyny, w ostatniej chwili zastąpiła  Lucie-Anouk Baumgurtel.

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA  FINAŁ FREESTYLE 28/07/19   

złoto - Jana Schrödter GER  Der Erbe 78,440% 

srebro - Marten Luiten NED Fynona 77,990%

brąz - Valentina Pistner GER Flamboyant OLD .77.685%

 

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA PROGRAM OBOWIĄZKOWY 27/07/19  

złoto - Jana Schrödter GER  Der Erbe 77.971% 

srebro - Marten Luiten NED Fynona 75.588%

brąz - Valentina Pistner GER Flamboyant OLD .74.794%

42m. Alicja Pachulska  67,824% 

57m. Julia Szymańska  66,706%

60m. Aurelia Von Mauberg 66,412%

67m. Julia Rogowska 64,794%     

 

 

 

 

 

 

Podium Indywidualne ME Jun 

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA     25/07/19  

złoto - Niemcy  srebro - Holandia  brąz - Dania   

 

POLSKA - 17 miejsce 67,414% 

 

WYNIKI TEAM TEST    

 

    

Alicja Pachulska 69,727% 

Julia Rogowska 66,515%  

Julia Szymańska 66,00%   

Aurelia Von Mauberg  (64,758%)

 

 

 

 

 

 

Podium Zespołowe ME Jun 

 

 

MISTRZOSTWA EUROPY DZIECI

 

13 letnia Allegra Schmitz-Morkramer z Niemiec dosiadająca Lavissaro  wygrała  dwa złote medale  ME Dzieci z kapitalnymi wynikami - medal indywidualny z 78,607% oraz medal zespołowy z 78,385% w TEAM Test. 

 

 

 

 

FINAŁ INDYWIDUALNY 28/07/19 

złoto - Allegra Schmitz-Morkramer GER Lavissaro 78,607%

srebro - Lara van Nek NED Fariska 75.786% 

brąz - Annabelle Rehn DEN Aros A Fenris 74,893%

9 miejsce  Natalia Plata POL Dolcetto 70,357%  

 

 

 

 

FINAŁ ZESPOŁOWY ME DZIECI

złoto - Niemcy   srebro - Holandia    brąz - Rosja

 

 

TEAM TEST  - 27/07  14 miejsce Natalia Plata 68,577% - awans do ścisłego finału 

 

Preliminary  - 25/07  44 miejsce Natalia Plata 62,385%

 

 

 

Podium ME Dzieci

Podium ME Dzieci - złoto - Niemcy   srebro - Holandia    brąz - Rosja  

MISTRZOSTWA EUROPY MŁODYCH JEŹDŹCÓW 

 

Semmieke  Rothenberger zdecydowanie wygrała ME MJ na Dissertation, zdobywając trzy złote medale. 

 

FINAŁ INDYWIDUALNY PROGRAM DOWOLNY  28/07/19

złoto - Semmieke Rothenberger GER Dissertation 78,050%

srebro - Esmee Donkers NED Chaina 77,380%

brąz - Kimberly Pap NED Vloet Victory 76.775%

 

 

FINAŁ INDYWIDUALNY PRGRAM OBOWIĄZKOWY - foto obok 

złoto - Semmieke Rothenberger GER Dissertation 78,941%

srebro - Kimberly Pap NED Vloet Victory 75,265%

brąz - Lia Welschof GER Linus K 75,167%

 

 

FINAŁ ZESPOŁOWY

złoto - Niemcy

srebro - Holandia 

brąz - Szwecja 

PODIUM YR - złoto Niemcy  srebro - Holandia  brąz Szwecja

MISTRZOSTWA EUROPY U25

24-letnia  Jeanine Nieuwenhuis  na TC Athene zdecydowanie wygrała wszystkie trzy konkursy ME U25, wygrywając dwa złote medale i jeden srebrny z ekipą. 

 

FINAŁ INDYWIDUALNY PROGRAM DOWOLNY 

złoto - Jeanine Nieuwenhuis NED TC Athene  77.670% 

srebro - Bianca Nowag GER Sir Hohenstein 74.455% 

brąz - Josefine Hoffmann DEN Hoennerups Drive  73.855% 

 

FINAŁ INDYWIDUALNY PRGRAM OBOWIĄZKOWY 

złoto - Jeanine Nieuwenhuis NED TC Athene 76.436%

srebro - Denise Nekeman NED Boston   73.872%

brąz - Jil-Marielle Becks GER Damon's Delorange 73.359%

 

FINAŁ ZESPOŁOWY

złoto - Niemcy  srebro - Holandia  brąz - Danii 

Aurelia Von Mauberg i Diamo Dream Ind Test 

 

 Julia Rogowska i Da Capo Team Test 

 

Natalia Plata i Dolcetto - Team Test 

 

Julia Szymańska i A. Firfod -  Ind Test 

 

Powiązane linki :

 

2018   Fonatainebleau FRA Mistrzostwa Europy MJ      Mistrzostwa Europy Juniorów    Mistrzostwa Europy Dzieci 

2017  Lamprechtshausen AUT  Mistrzostwa Europy U25     Roosendaal NED   Mistrzostwa Europy Juniorów / MJ   Roosendaal NED 

2016  Oliva Nova ESP  ME Juniorów / MJ     Hagen GER  ME U25 

2015  Vidauban FRA Mistrzostwa Europy J/ MJ 

Wrzuć na Facebooka
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
ONLINE STORE
EQUI FASHION

 

 

 

 
 
 
 
KALENDARZ
PROPOZYCJE
 
 

 

MARZEC 2020 

 

 
 

▶️ 01.03 ZR Partynice II Eliminacja Pucharu DZJ A

 

 

▶️ 07-08.03 Czworobok szkoleniowe  Pólko 

 

 

▶️ 07-08.03 Czworoboki otwarte Łąck 

 

 

▶️ 07-08.03 Halowy Puchar Amatorów  Bogusławice

 

 

 

▶️ 13-15.03 HZO Zakrzów

 

 

 

▶️ 13-15.03 Cavaliada W-wa  ODWOŁANE

 

 

 

▶️  14.03   ZR Płochocin ODWOŁANE

 

 

 

▶️  14-15.03 HZR Barłomino ODWOŁANE

 

 

 

▶️  21.03 HZRiT  Poznan

ODWOŁANE

 

 

▶️ 21-23.03 HPWiM Aromer

ODWOŁANE

 

 

▶️ 22.03 ZT-A V Eliminacje Małej Ligi PPC 2019/20 Tomaszkowo 

ODWOŁANE

 

▶️ 28-29.03 HMR Pólko 

ODWOŁANE

 

 

▶️ 29-29.03 ZR Łąck

ODWOŁANE

 

 

▶️ 26-29.03 HMP Michałowice 

ODWOŁANE

 

 

 

 

KWIECIEŃ 2020

▶️ 03-05.04 HMŚL / HZR Zbrosławice

 

 

▶️04-05 MR Pólko 

 

 

▶️ 17-19.04 Zakrzów CDI3, CDI2, CDICh, CDIY, CDIJ, CDIP 

ODWOŁANE

 

 

▶️ 18-19.04  ZR Barłomino

 

 

 

▶️ 19.04 ZRiT Podkowa 

 

 

 

▶️ 25-26.04 ZR Partynice Finał Pucharu DZJ  

 

 

 

▶️ 25-26.04 ZR Aromer 

 

 

 

▶️ 25.04 ZR i T Jarużyn

 

 

 

▶️ 25-26.04 ZR Radzionków 

 

 

▶️ 26.04 ZR Kociołkowa Górka   

 

 

 

MAJ 2020 

▶️ 1-3.05 CDN  Biały Las 

 

 

▶️ 02.05 ZR  Kliczków

 

 

▶️ 08-10.05 CDN, ZO, ZR, ZT, ZO-PA Zawody Polsko-Niemieckie Drzonków

 

 

 

▶️ 09-10.05 ZR Partynice

 

 

▶️ 09-10.05 ZR Kwieki  

 

 

▶️ 09-10.05 Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny, ZRiT  Zakrzów 

 

 

▶️ 09-10.05  ZR Koryta

 

 

 

▶️ 15-17.05 ZO Solec Kuj

 

 

 

▶️ 16-17.05 ZR Facimiech 

 

 

 

▶️ 16-17.05 ZR KJ Ostoja

 

 

 

▶️ 20-21.05  ZT-A Finał Małej Ligi PPC 2019/2020 Tomaszkowo 

 

 

▶️ 23.05  ZR Partynice

 

 

▶️ 23.05 ZR Krosinko

 

 

 

▶️ 23-24.05 eOOM Pólko

 

 

 

▶️ 23-24.05 ZR Aromer

 

 

 

▶️ 23-24.05 ZR Rybnica  

 

 

▶️ 24.05 ZR Lipce  

 

 

▶️ 29-31.05 ZR Rybnica 

 

 

▶️ 30.05 ZRiT Podkowa 

 

 

▶️ 30.05 ZRiT Łojewo 

 

 

▶️ 29-31.05 AMP  Radzionków  

 

 

 

 

CZERWIEC

▶️ 05-07.06 HZO eOOM Jakubowice 

 

 

▶️ 13-14.06 ZR Radzionków  

 

 

 

▶️ 13-14.06 ZR Zabajka 

 

 

 

▶️ 13-14.06 czworoboki szkoleniowe Pólko 

 

 

 

▶️ 13.06  ZR Stęszęwko

 

 

 

▶️ 13.06 ZR MO Am Stajnia Brzózki 

 

 

 

▶️14.06  ZT Podkowa Leśna  

 

 

  

▶️ 19-21.06 eOOM Biały Las

 

 

 

▶️19-21.06 CDN Ochaby

 

 

 

▶️20-21.06 ZR Aromer / Koryta 

 

 

 

▶️ 21.06 ZRiT Łojewo 

 

 

 

▶️ 26-28.06 eOOM Kwieki 

 

 

 

▶️27-28.06 ZR JKS Beckersport 

 

 

 

 

LIPIEC

▶️ 04-05.07 ZR Partynice

 

 

▶️ 04.07 ZR Łojewo

 

 

▶️ 10-12.07 MP  Radzionków  

 

 

▶️11-12.07 ZR KJ Ostoja 

 

 

▶️ 15-19.07 ME Pony Strzegom 

 

 

 

▶️ 15.07 ZR Janisze 

 

 

 

▶️18-19.07 ZR MKS Sprząsla 

 

 

▶️ 25-26.07 ZR Barłomino

 

 

 

▶️ 25-26.07 ZR Koryta 

 

 

 

 

SIERPIEŃ 

▶️ 01-02.08 ZR Partynice

 

 

 

▶️  31.07-02.08 MPP Solec Kujawski 

 

 

▶️ 08-09.08  ZR Aromer 

 

 

▶️ 14-16.08  CDN Rybnica 

 
 
 

▶️ 15-16.08  ZR Koryta 

 

 

 

▶️16.08 ZR CSJ Chraboły

 

 

 

▶️ 21-23.08 MP MM PP Kuców Barłomino

 

 

 

▶️ 21-23.08  CDN, ZO, ZR, ZT, ZO-PA Zawody Polsko-Niemieckie Drzonków

 

 

 

▶️ 21-23.08 OMŚL  Zbrosławice

 

 

▶️ 22-23.08 ZR JKS Beckersport  

 

 

▶️ 28-30.08 MDŚ Biały Las

 

 

▶️ 29-30.08 ZR   Radzionków  

 

 

▶️ 29.08 czworoboki szkoleniowe Pólko 

 

 

▶️ 29.08 MO ZR KSJ Zagozd