Wyróżnienia Redakcji Dressage24.pl za 2016 Rok  

 

Zawodnik Roku - Beata Stremler / LKJ Lewada Zakrzów 

Koń Roku - Rubicon D

Klub Roku - LKJ Lewada Zakrzów

Nadzieja Roku - Wiktoria Hanczewska

Organizator Roku - KJK Szary Michałowice 

 

 


BEATA STREMLER  

ZAWODNIK 2016 ROKU 

 

Beata Stremler - zawodniczka LKJ Lewada Zakrzów, najwyżej na świecie sklasyfikowana Polska zawodniczka w rankingu międzynarodowej federacji jeździeckiej FEI - 48 miejsce ( na koniec XI 2016 ). Finalistka Pucharu Świata w Goteborgu ( 13 miejsce z wynikiem 73,179 ). Rok 2016 przyniósł rekordowe wyniki w karierze Beaty Stremler - 76,400 % w GP Freestyle podczas CDI5 w Dortmundzie i 72,760% w Grand Prix również uzyskany podczas zawodów w Dortmundzie. 

 

RUBICON D  - KOŃ 2016 ROKU 

Rubicon D / RHEIN / 2003 / Rubin Royal - Larome / 

właściciele : Manfred Loose, Regina Büttner-Loose, Beata Stremler   hodowca : Heinrich  Dresen 

Wszystkie starty pary Rubicon D / Beata Stremler w 2016 były powyżej 70 % - to pierwsza Polska para z takimi wynikami w historii polskiego ujeżdżenia. 

KLUB 2016 ROKU  LKJ Lewada Zakrzów 

 

Beata Stremler - Zawodnik Roku 2016 

Żaneta Skowrońska - v-ce Mistrzyni Polski Seniorów 2016 

Nikola Marczak - v-ce Mistrzyni Polski MJ 2016

Jagoda Dąbrowska  - Kadra Narodowa Juniorów 2016 

Magdalena JuraKatarzyna Popiołek - poziom Grand Prix 

Natalia Badura, Julia Rogowska, Mateusz Pola, Jan Limburski, Antonina Jura, Aleksandra Ordon, Aleksandra Pośpiech, Bożena Anczewska, Hanna Wilk, Izabela Szlosarek, Kaja Koszowska, Katarzyna Brysch, Krzysztof Kośmider, Natalia Stodoła, Oliwia Sobel, Zofia Szuster-Górska.

Trener - Andrzej Sałacki

LKJ Lewada Zakrzów - Klub od 25 lat skupiony wokół ujeżdżenia działa pod patronatem Urzędu Gminy Polska Cerekiew. Siedzibą klubu jest XIX wieczny pałacyk położony w starym parku w Zakrzowie na Opolszczyźnie, pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Raciborzem.  W 2016 roku  LKJ Lewada Zakrzów była organizatorem zawodów CDI-W, Pucharu Lewady, licznych kursów oraz  szkoleń m.in. Dresaż bez tajemnic, ABC dresażu oraz bardzo popularnej od  lat imprezy dla celebrytów ART Cup. 

 

NADZIEJA 2016 ROKU

WIKTORIA HANCZEWSKA 

 

Wiktoria Hanczewska - 17 latka z Wrocławia , w 2016 roku przebojem wdarła się na sportową arenę i od razu pierwszym międzynarodowym startem w swojej karierze w Brnie, zdobyła kwalifikację do startu w  Mistrzostwach Europy Juniorów, w których zadebiutowała w lipcu 2016. Pierwsze swoje Mistrzostwa Polski Juniorów ukończyła na 4 miejscu.

Wiktoria Hanczewska dosiada 12 letniego hanowerskiego wałacha Da Capo 163 / De Niro - Caprimond / , trenuje pod okiem Tomasza Kowalskiego, reprezentuje barwy klubu AKU Thomson. VIDEO

fot Łukasz Kowalski 

 

 

ORGANIZATOR 2016 ROKU 

KJK Szary MICHAŁOWICE 

 

Klub Rodziny Szary w Michałowicach koło Krakowa,   organizator    Halowego Pucharu Polski 2016 oraz otwartych zawodów ogólnopolskich i regionalnych w ujeżdżeniu, którym  zawsze obok profesjonalnej organizacji towarzyszy wyjątkowa przemiła atmosfera. 

 

Wyróżnienia Specjalne Dressage24.pl za wyniki w  2016 roku.

 

ALEKSANDRA SZULC 

Mistrzyni Polski Seniorów 2016 

 

Aleksandra Szulc , reprezentantka KJ Golden Dream Łódź,  po rocznej przerwie spowodowanej wypadkiem i potem walką o powrót do formy  jej podstawowego konia Rumba Hit, z powodzeniem wróciła do dużego sportu, ustanawiając najpierw w lipcu 2016 w CDI4 Cappeln rekordy życiowe : 69,960 % w Grand Prix i 69.647 w Grand Prix Special a następnie  zdobywając we wrześniu 2016 w  Augustówku swój pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów. Aleksandra Szulc w 2016 roku wygrała również Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Strzegomiu na 4 letnim og. Sunny Boy CM będącym własnością pani Celiny Maciaś. 

 

JOANNA TRAGARZ  

 

Reprezentantka K S Centurion, podopieczna trenera Marca Boblet aktualnie na 67 miejscu w rankingu FEI w kategorii Młodych Jeźdźców, najwyżej spośród reprezentantów Polski w tej kategorii wiekowej. Joanna Tragarz  w  2016 roku powróciła  na międzynarodową arenę  z koniem  Harvard K. Po bardzo udanych zawodach CDIY w Saumur (rekord życiowy 70,750), Compiegne, para  zadebiutowała w Mistrzostwach Europy MJ w Oliva Nova zajmując 39 miejsce indywidualnie. Sezon 2016 zakończyła sukcesem w CDIY w Paryżu, zajmując trzecie miejsce z wynikiem 68.666%.  W sezonie 2017 głównym sportowym celem dla Joanny Tragarz  będą Mistrzostw Europy MJ w Roosendaal. 

ILONA JANAS 

 

Ilona Janas, zawodniczka SKJ Bobrowy Staw w 2016 nieustannie triumfowała w krajowych konkursach klasy C oraz w konkursach dla koni 6 letnich na Lord Django. Para wygrała Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Strzegomiu, uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ermelo, była najlepsza w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza.  VIDEO

Rok 2016 był dla Ilony Janas bardzo udany również jako trenera. Jej podopieczne Zofia Baran i Emila Jach miały w 2016 najlepsze wyniki w swoich sportowych karierach. 

 

fot. (c)faraa Katarzyna Broda 

TOMASZ JASIŃSKI  

 

Tomasz Jasiński, 21 letni zawodnik KSJ Zagozd, Mistrz Polski Młodych Jeźdźców, aktualnie najwyżej spośród Polskich zawodników w rankingu międzynarodowej federacji jeździeckiej FEI w kat U25 - 38 miejsce. Tomasz Jasiński w 2016 roku na Teo brał udział w Mistrzostwach Europy U25 w Hagen i z powodzeniem startował w konkursach Grand Prix ( wygrane zawody Cavaliada Kołobrzeg, 4 miejsce MP Seniorów w Augustówku ). Po połowie roku Tomasz Jasiński zadebiutował w konkursach U25 na Dzeko ( wygrał zawody CDIU25 w Augustówku i w Le Mans we Francji ) . W sezonie 2017 para Jasiński / Dzeko ma duże szanse na ścisły finał Mistrzostw Europy U25, które odbędą się w Lamprechtshausen w Austrii. 

 

 

ZUZANNA HABER 

Najlepszy junior 2016 roku ! 

Zuzanna Haber - zawodniczka KS Centurion, podopieczna trenera Przemysława Kozanowskiego, Mistrzyni Polski Juniorów 2016 , uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów w Oliva Nova. Rok 2016 roku przyniósł rekordowy wynik w karierze - 74.050 %, który dał zwycięstwo w MP Juniorów w Augustówku. Zuzanna Haber w międzynarodowym rankingu juniorów FEI zajmuje 64 miejsce - najwyżej spośród reprezentantów Polski.  Sezon 2017 dla pary Zuzanna Haber / Don Crusoe będzie pierwszym w kategorii Młodych Jeźdźców. Trzymamy kciuki !

MATEUSZ CICHOŃ  

 

Bardzo udany sezon w swojej karierze ma za sobą zawodnik KJ Lider w Radzionkowie. Mateusz Cichoń w 2016 roku wygrał pierwsze Mistrzostwa Polski U25 w Augustówku na Herzgrant 2 oraz triumfował w Pucharze Polski Młodych Koni ( konie 7-9 lat ) w Strzegomiu na Davidoff. W czerwcu b.r. reprezentował Polskę w Hagen w ME U25, w których na Darlings Dream indywidualnie zajął 34 miejsce. Poza sportem Mateusz Cichoń w 2016 roku uruchomił pierwszą w Polsce profesjonalną Stację Ogierów Ujeżdżeniowych Cichon Stallions, nawiązał współpracę z jednym z najlepszych trenerów, działaczy i biznesmenów w ujeżdżeniu na świecie - Andreasem Helgstrandem. Mamy nadzieję. że to doświadczenie wkrótce zaowocuje w Polskim ujeżdżeniu, zachęci polskich hodowców do hodowli koni ujeżdżeniowych i spotęguje rozwój ujeżdżenia w kraju. 

ZOFIA BARAN 

 

14 letnia podopieczna trener Ilony Janas, wygrała w 2016 roku MP Kuców i PP Kuców w Strzegomiu, wywalczyła srebro HPP Kuców w Michałowicach oraz jako jedyna reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Europy Pony w Vilhelmsborg w Danii . W sezonie 2016 startowała na Summersby i na Denero PP .  Na międzynarodowej arenie w Brnie uzyskała rekordowy wynik w swojej karierze 70.333% w programie dowolnym CDIP i 68.699% w programie indywidualnym. Były to najlepsze dla Polski wyniki na kucach w 2016r.

video 

Nie można pominąć dobrej i równej formy w sezonie 2016: Ewy Hamkało ( złoty medal HPP Seniorów w Michałowicach, srebrny medal MP U25)  , Przemysława Kozanowskiego ( brązowy medal MP Seniorów, zwycięstwo w CDI3 w Lamprechtshausen ), Żanety Skowrońskiej (  srebrny medal MP Seniorów, debiut w Grand Prix z nowym koniem Love Me ), Jana Gaweckiego ( złoty medal HPP MJ, brązowe medale MP w kat MJ i U25 )  Gabrieli Jaworskiej Mazur (  udane starty podczas Cavaliady ),  Pauli Mańczak ( udane turnieje w Augustówku, Solcu Kujawskim, Sopocie oraz Cavaliada w Lublinie i Warszawie ), Karoliny Mazurek ( podium MPMK , udane turnieje w Michałowicach, Rybnicy, Jakubowicach ), Katarzyny Łukasik ( obiecujące wyniki na młodych koniach Fashion M i E.Smaragd ), Magdaleny Zalewskiej ( obiecujące wyniki na młodych koniach Quintessenz Sas i Diora Sol ) oraz Akademickiego Mistrza Polski  Rishata Sabitova ,który także z powodzeniem zadebiutował na międzynarodowej arenie także  w konkursach Grand Prix

Pośród najmłodszych rok 2016 objawił sporo talentów. Najbardziej obiecująco zapowiadają się : Julia Rogowska, Julia Szymańska, Maja Baranowska, Natalia Garbowska,  Liwia Misztal, Antonina Jura, Zuzanna Ząbek, Ewa Golubińska.  Mamy nadzieję, żę w 2017 roku Polska wystawi obiecująca ekipę m.in. na Mistrzostwa Europy Dzieci. Trzymamy kciuki !!

Należy dodać, że  rok 2016 dla Polskiego ujeżdżenia był niezwykle udany. Obok sportowej satysfakcji jaką dostarczyli nam nasi sportowcy, którzy w większości mieli rekordowe sezony w swoich karierach, niezwykle cieszy fakt zwiększonej aktywności w organizacji imprez regionalnych i ogólnopolskich. Zawody regionalne i krajowe były bardzo licznie obsadzone. W 2016 roku odbył się dobrze przygotowany i promowany Puchar AVIVY - zorganizowany przez kujawsko-pomorskie kluby :  Klub Jeździecki Okser Inowrocław / Dorota Włodarczyk, Klub Jeździecki Morgan Balczewo  / Zbigniew Bębnista, Ciechociński Klub Jeździecki Bonanza  / Jacek Kulpa, Klub Jeździecki Stajnia Jarużyn  / Dorota Zielińska.  Po raz pierwszy w Wielkopolsce przy zaangażowanie  KJ Podkowa Gruszczyn / Marta Stołowska - Lubońska,  Baborówka / Rodzina Święcickich  i Stajni Łopuchowskich / Magdalena Nowaczyk-Karpińska odbył się cykl zawodów pod nazwą Puchar Wielkopolski.  Rozwijają się organizowane od lat  zawody z cyklu Puchar Lewady, Liga Podlasia, Puchar Małopolski.  Ujeżdżenie powróciło na Partynice, w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Okręgu ( lubuskie nie miało dawno takiej imprezy ).  Bardzo dobrą opinią  cieszą się  zawody w Jakubowicach, Michałowicach, Rybnicy,  Tągowiu, i w Gostarze w Jeleniej Górze, w sezonie halowym zawody z cyklu Cavaliada ( Poznań, Lublin, Warszawa) oraz  Zakrzów, Zbrosławice, Sopot, Poczernin i Aromer.  

 

Kalendarz najważniejszych zawodów planowanych w 2017 roku możecie zobaczyć tutaj   

 

MISTRZOWIE POLSKI 2016 

 

MP Juniorów / MJ / U25 / Seniorów  2-4 września 2016  Augustówek   

Mistrzyni Polski Seniorów - Aleksandra Szulc / Rumba Hit / SKJ Golden Dream Łódź / 209,311 % 

Mistrz Polski U25 - Mateusz Cichoń / Herzgrand 2 / KJ Lider Radzionków / 202,779%

Mistrz Polski MJ - Tomasz Jasiński  / Don Corleone /  KSJ Zagozd / 209,916% 

Mistrzyni Polski Juniorów - Zuzanna Haber / Don Crusoe / KS Centurion / 214,265%

Mistrzyni Polski Dzieci - Karolina Worotnik / Metres P / Karkonowski KJ / 189,145% 

 

MP Kuców 25-28 sierpnia 2016 Strzegom

Mistrzyni Polski Juniorów na Kucach  Zofia Baran JM'02  / Summersby / BPK  / 199,447% 

Mistrzyni Polski  Młodzików   Maja Baranowska M'05  / Golden Gentelmen / Angel Quinn / KJ BM Horse Tągowie / 220,400% 

Złoty medal Pucharu Polski Juniorów Młodszych na Kucach Zofia Baran JM'02  / Denaro PP  / BPK  / 199,447% 

 

MP Młodych Koni 30.09-02.10.2016 Strzegom 

Złoty Medal Puchar Polski Młodych Koni - Mateusz Cichoń / DAVIDOFF  / KJ Lider Radzionków 201,208%  

Mistrz Polski MK - konie 6 letnie  LORD DJANGO / Ilona Janas / SSKJ Bobrowy Staw Sowia Wola  22,88  pkt 

Mistrz Polski MK - konie 5 letnie PROWOKATOR / Karolina Mazurek / SLKS Książ / 23,16 pkt

Mistrz Polski MK - konie 4 letnie  SUNNY BOY CM / Aleksandra Szulc / SKJ Golden Dream Łódź 19,35 pkt

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 15-17 lipca 2016 Strzegom 

Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych Duże Konie  Liwia Misztal / DŚL / Tejsi / 203,274%

Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych Kuce Julia Bilicka / POM / Stenveange Charles / 206,211 % 

 

Akademickie MP 20-22 maja 2016 Gajewniki 

Akademicki Mistrz Polski PROFI - Rishat Sabitov / UŁ / Azzaro / 193,460 %

Akademicki Mistrzyni Polski AMATOR - Monika Małecka  / PG Gdansk / Wakantanka 201,900% 

 

MP w Paraujeżdżeniu 05-06 listopada 2016 Aromer Józefin 

Mistrzyni Polski w Paraujeżdżeniu w kat seniorów Monika Bartyś / Caspar / SKJ Golden Dream Łódź  / 137,668% 

Mistrzyni Polski w Paraujeżdżeniu w kat juniorów Wiktoria Winiarek / Ernal / SJON Hipoland / 126,806% 

 

MP Amatorów 04-05.06.16 Lewada Zakrzów 

Mistrzyni Polski Amatorów w kat seniorzy - Barbara Maj / Divers / 130,421% 

Mistrzyni Polski Amatorów w kat juniorzy - Marta Sitek / Demeter / 129,688% 

HALOWY PUCHAR POLSKI 2016 - Medaliści 

 

HPP 01-03.04.2016  KJK Szary Michałowice 

Złote medale w poszczególnych kategoriach wiekowych wygrali : 

Seniorzy - Ewa Hamkało  / SSKJ Bobrowy Staw Sowia Wola / Vivaldi 210,937% 

MJ - Jan Gawecki / KS Centurion Zręby / Kuanto W 202,741

Juniorzy - Alicja Trawińska / BPK POM / Diego Ramirez 202,316%

Junior Młodszy Kuce - Dominika Tekień  / KS Centurion  / Delicious PP 209,558%

Junior Młodszy DK Małgorzata Kowalska  / KJ Lider Radzionków / Bentamo2 186,679% 

 Młodzik Maria Walczyńska-Graczyk M '06 / KJ Aldragho / Mamba  191,233% 

 

HPP w Paraujeżdżeniu  02-03.12.16 Cavliada Poznań 

Złoty medal - Karol Jędrzejczyk / Luk / KKJ Maag / 69,417

Wrzuć na Facebooka
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
ONLINE STORE
EQUI FASHION

 

 

 

 
 
 
 
KALENDARZ
PROPOZYCJE
 

MARZEC 

 

CAVALIADA Kraków 01-03.03 

 

 

 

 

Aromeriada Józefin 02-03.03

 

 

 

HZR Żywiec 02-03.003

 

 

 

CAVALIADA Warszawa 7-10.03.2019 

 

 

HZO Zakrzów 8-10.03.

 

 

HZR Płochocin 09.03.

 

 

HPP Michałowice 22-24.03.2019

 

 

HZR Aromer 23-24.03.

 

 

HZO  HZR Łąck 29-31.03

 

 

HZR Opole 31.03 

 

 

KWIECIEŃ

CDI Zakrzów 05-07.04.2019

 

 

OHPŚ Zbrosławice 05-07.04

 

 

HZR Partynice 06-07.04

propozycje

regulamin

 

 

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Aromer 12-14.04.

 

 

HMR Barłowino 13-14.04. 

 

 

ZR Radzionków 13-14.04.

 

 

HZR Poznań Wola 13-14.04

 

 

CDN Drzonków 26-28.04.2019

 

 

ZR Łojewo 27.04

 

 

Halowe Mistrzostwa Lubelszczyzny Pólko 27-28.04

 

 

MAJ 

 

ZR Biały Las 1-3.05

 

ZT Kliczków 3.05.

 

ZR Aromer 4-5.05.

 

ZO Solec Kujawski 3-5.05.2019

 

ZR Koryta 11-2.05

 

ZO ZR Rybnica 17-19.05.2019

 

eOOM Radzionków 18-19.05.19

 

CDN Ochaby 24-26.05.2019 

 

ZR Raduszyn 25.05

 

ZR Łojewo 26.05

 

 

 

CZERWIEC

Akademickie MP - Radzionków 30.05-02.06.2019 

 

ZR Koryta 01-02.06

 

ZO Kwieki 31.05-02.06.

 

ZO Jakubowice  eMPMK 06-09.06.

 

ZR Facimiech 7-9.06 

 

ZR Świecie 15.06 

 

ZR Łopuchowo 15-16.06

 

eOOM Koryta 15-16.06

 

CDI Sopot 20-23.06.2019 

 

eOOM Biały Las 21-23.06 

 

ZR Jarużyn 22-23.06

 

MP Kuce / MP Młodzików / PP na Kucach  Sopot 20-23.06.2019 

 

ZR Łojewo 29.06

 

 

LIPIEC 

CDI  / MP Radzionków 05-07.07.2019

 

ZR Koryta 13-14.07

 

ZO ZR Rybnica 26-28.07.2019 

 

ME J / Dz / MJ San Giovanni in Marignano ITA  24-28.07.2019 

 

ZR Poczernin 26-28.07

 

ZR Aromer 27-28.07

 

ZR Baborówko 27-28.07 

 

OOM Drzonków 26-28.07

 

 

 

SIERPIEŃ 

ZO Solec Kujawski 02-04.08.

 

ZR Aromer 10-11.08

 

ME Pony - Strzegom POL 15-18.08.

 

 

Mistrzostwa Małopolski Facimiech 17-18.08. 

 

 

ME Seniorów - Rotterdam  NED 19-25.08.2919

 

CDN Drzonków 23-25.08

 

ZO / Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Koryta 30.08-01.09. 

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska Rybnica 30.08-01.09

 

Mistrzostwa Lubelszczyzny Pólko 30.08-01.09

 

 

WRZESIEŃ 

 

CDN Wierzbna Biały Las  06-08.09.

 

Mistrzostwa WLKP Leszno 14-15.09. 

 

MWiM amatorów / kuce Koryta 14.015.09 

 

MPMK Strzegom 19-22.09. 

 

ZR  Aromer  28-29.09

 

 

 

 

PAŹDZIERNIK 

HZO Leszno 04-06.10.

CDI Zakrzów 25-27.10.

HZR Biały Las 27.10.

 

 

 

LISTOPAD

MP Para  Sopot 2-3.11.2019

CDI / CDN Sopot 07-11.11.2019 

HZO Zakrzów 15-17.11.2019 

HZO Poczernin 22-24.11.2019

CDN Poznań Cavaliada 28.11.-01.12.201