Wyróżnienia Redakcji dressage24.pl za rok 2017 
 

Zawodnik Roku - Isabell Werh 

Koń Roku Casablanca

Klub RokuSKJ Golden Dream Łódź

Nadzieja Roku - Tatiana Bierieżnow

Organizator RokuKJK Szary Michałowice 

Zawody Roku - MP Janów Podlaski

Wydarzenie Roku - sportowy debiut pary Beata Stremler i Sendito 

ZAWODNIK ROKU - Isabell Werth - absolutnie nie do pokonania w 2017 !! Najlepsza  w światowym rankingu FEI. Reprezentantka Niemiec w sezonie 2017 na międzynarodowych arenach wygrała 37 konkursów, 26 razy z wynikiem powyżej 80%.  Triumfowała w Mistrzostwach Europy Seniorów w Goeteborgu i w Finale Pucharu Świata w Omaha.  Na swoich trzech koniach Grand Prix WEIHEGOLD OLD,  DON JOHNSON FRH i EMILIO na koniec sezonu uplasowała się w pierwszej 10 - tce rankingu FEI. Rok 2017 w ujeżdżeniu był niewątpliwie  rokiem Isabell Werth.  

 

video https://youtu.be/sbO083R4yq0

video https://youtu.be/iaSFQsYbepg

FEI press http://www.fei.org/stories/dressage-2017-review

 

KOŃ ROKU - Casablanca 

klacz rasy HANN CASABLANCA 

 Conen han. x Fidertanz reń.

hod Niemcy

wł. M.M.Brothes

 

Kupiona przez firmę M.M. Brtothers do Polski  w 2017 klacz  Casablanca wygrała pod Mateuszem Cichoniem Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Strzegomiu z rekordowym w Polsce wynikiem 27,56 pkt. Wcześniej w eliminacjach do MPMK w Sowiej Woli uzyskała 3 najwyższe noty  po 10 pkt za stęp, kłus, galop. Fenomenalna klacz ! Z niecierpliwością czekamy na kolejne starty. 

 

video 

 

 

KLUB ROKU - SKJ Golden Dream Łódź

Reprezentantki klubu SKJ Golden Dream Łódź zdobyły w sezonie 2017 siedem medali Mistrzostw Polski / HPP w ujeżdżeniu i para-ujeżdżeniu, oraz cztery medale MPMK.  Siostry Szulc,  Joanna i Aleksandra - właścicielki klubu stale skupiają wokół siebie utalentowaną młodzież, zaszczepiają  pasję do sportu jeździeckiego i ujeżdżenia. Cieszy fakt, że większość medali w 2017 roku zdobyły młodziutkie zawodniczki Ivette Czok, Liliane Van Luijken i Eliza Zawadzka. Kolejne medale dla Klubu zdobyła Monika Bartyś, która wgrała MP i HPP w Paraujeżdżeniu oraz reprezentowała Polskę w ME. Aleksandra Szulc triumfowała w MPMK w Strzegomiu, startowała w MŚMK w Ermelo i zadebiutowała w Mistrzostwach Europy Seniorów w Geteborgu.  

Najbardziej imponująca jest Społeczność klubu, która stale się powiększa, tworząc jeden wzajemnie wspierający się "organizm".  Wielkie brawa  !!

 

 

 

NADZIEJA ROKU - Tatiana Bierieżnow

 

Tatiana Bierieżnow wygrała w 2017 roku Puchar Polski JM na kucach w Strzegomiu oraz Halowy Puchar Polski JM w Michałowicach. W finałach OOM w Poczerninie zajęła czwarte miejsce na kucach i szóste na dużych koniach. Był to pierwszy sezon w sporcie 13 letniej Tatiany, podopiecznej trener Katarzyny Łukasik.  Wspaniały talent ! Trzymamy kciuki !

 

 

 

ORGANIZATOR ROKU - KJK Szary Michałowice 

 

Po raz kolejny ośrodek jeździecki Rodziny Szary super zorganizował Halowy Puchar Polski.

Uwielbiamy być w Michałowicach !!

 

Kolejny Halowy Puchar Polski, oczywiście w Michałowicach  już w dniach 23 - 25 marca 2018 ! 

 ZAWODY ROKU - Mistrzostwa Polski Janów Podlaski - 200 lecie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim 

 

Zawody Roku - Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniuodbyły się w dn. 29.0-01.10.17 w urokliwej Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. 

Mistrzostwa były świetnie zorganizowane, w przemiłej atmosferze z dużym zaangażowanie gospodarzy i z pełnymi trybunami kibiców. 

Gratulacje dla Profesora Sławomira Pietrzaka za super zawody!

 

Komitet Organizacyjny - Artur Bieńkowski (Dyrektor Zawodów), Jacek Ryczywolski (wyniki, spiker). Anna Stefaniuk i Katarzyna Rogólska   (biuro zawodów ).

WYDARZENIE ROKU - sportowy debiut pary Beata Stremler i Sendito 

Podczas bardzo dobrze obsadzonych w jeździeckie gwiazdy zawodów CDN Donaueschingen, Beata Stremler zaprezentowała swojego nowego konia Sendito HANN 2009 / Sandro Hit x Sherlock Holmes /. Fenomenalny koń !

W sezonie 2018 para zadebiutuje w konkursach Grand Prix. Trzymamy kciuki ! 

/ Qualifikation zum NÜRNBERGER BURG-POKAL der Dressurreiter 2017 /

15.09.17  70,126 % - 7 miejsce PSG Special 

16.09.17  69,024 % - 9 miejsce PSG Special 

 

wyniki turnieju 

Ujeżdżenie w Polsce w 2017 

 

Podsumowując rok 2017 musimy przyznać,  że Polskie ujeżdżenie niestety nie miało czym się pochwalić jeśli chodzi o najważniejsze międzynarodowe areny.  Reprezentanci Polski w 2017 roku nie uczestniczyli  w finałach  Mistrzostw Europy czy w Finale Pucharu Świata.   Polacy co prawda startowali w Mistrzostwach Europy w kategorii seniorów, młodych jeźdźców, juniorów, pony i U25 ale osiągnięte podczas tych zawodów wyniki  poza seniorami były niżsże od oczekiwanych. Debiutujące w ME seniorów Polskie pary ( A.Szulc, P. Kozanowski ) zostawiły po sobie dobre wrażenie, zdobyte tam doświadczenia napewno zaowocują jeszcze. Trzymamy kciuki ! 

 

Zdecydowanie lepiej wyglądało ujeżdżenie na krajowych arenach, to bardzo cieszy i pozwala optymistycznie patrzeć na przyszłość naszego sportu, również w perspektywie miedzynarodowych startów. Najbardziej cieszy fakt, że z roku na rok rośnie w kraju liczba regionalnych i ogólnopolskich imprez, na które coraz trudniej się dostać. Wielokrotnie organizatorzy zawodów w 2017 roku zamykali zgłoszenia przed wyznaczonym terminem. Niektóre ogólnopolskie turnieje z uwagi na dużą ilość chętnych rozpoczynano już we czwartek  (Jakubowice, Zakrzów).   Brawa dla Cavaliady, Zakrzowa, Janowa Podlaskiego, Michałowic, Jakubowic, Rybnicy i Poczernina za najlepsze organizacyjnie zawody w sezonie 2017.  W regionach odbywały się: Wiosenny Puchar w Łojewie, Liga Podlasia, Puchar Wielkopolski, Puchar Lewady, Kampinowskie Spotkania Jeździeckie, Towarzyski Ujeżdżeniowy Puchar Małopolski, Aromeriada. Poza województwem świętokrzyskim i warmińsko - mazurskim zawody ujeżdżeniowe widniały w całej Polsce w oficjalnych kalendarzach.  WYNIKI zawodów 2017.  

 

Cieszy też fakt, że rok 2018 zapowiada się imponująco, w kraju zaplanowano 25 ogólnopolskich imprez i 7 międzynarodowych ( dla porównania w 2017 było 15 ogólnopolskich imprez  i dwie międzynarodowe ).  Do Polski regularnie przyjeżdzają światowi trenerzy jak Richard White (do KS Centurion), Jan Bemelmans  (do SKJ Golden Dream),  Helgstrand Dressage (do Cichoń Dressage ).  W ostatnim sezonie wysoko w wynikach pojawiła się także utalentowana młodzież - Tatiana  Bierieżnow, Ewa Golubińska, Maja Gugała, Matylda Cybula, najmłodsze zawodniczki  z SKJ Golden Dream. Warto też dodać, że do Polski  napływają świetne konie w które zainwestowali nie tylko zawodnicy jak m.in. Bracia Cichoń, Aleksandra Szulc, Ilona Janas, Gabriela Jaworska-Mazur, Sylwia Ruta ale także sponsorzy m.in. Beata Zakrzewska czy Jacek Kuźma. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze starty!  Wierzymy, że wszystkie te starania zaowocują wkrótce !! 

 

 

Na krajowych arenach w sezonie 2017 formą błyszczeli ( seniorzy i  MJ ) :

Karolina Mazurek - wygrała 21 konkursów + 3 tytuły w MPMK w Strzegomiu, zawsze wysoko w wynikach

Mateusz Cichoń - srebrny medal HPP Seniorów, kapitalne starty na młodych koniach - w tym 4 tytuły w MPMK

Ilona Janas - wygrała Cavaliadę w Poznaniu oraz brązowy medal HPP Seniorów na debiutującym w MR  Lord Django

Katarzyna Łukasik - wygrała na klaczy E.Smaragd wiele konkursów m.in Puchar Polski koni 7-9 l w Strzegomiu

Gabriela Jaworska - Mazur - najlepsze w karierze wyniki w konkursach Grand Prix, brązowy medal MP Seniorów

Luiza Rutkowska - świetne starty na klaczy Supra w konkursach Grand Prix

Magdalena Zalewska - wygrała blisko 20 konkursów na koniach klubu Equesta : Quintesens Sas i Jack Nicholson HS

Żaneta Skowrońska - Kozubik i Tomasz Kowalski zaprezentowali bardzo obiecujące konie Grand Prix

Teresa Tomaszewska - świetny sezon z klaczą Aurelia 

 

 

Trenerzy sezonu 2017 :

Ilona Janas  ( Zofia Baran, Wiktoria Hanczewska, Emilia Jach )

Małgorzata Hałeła - Pawłowska (  Aleksandra Lesner, Klaudia Hałeła, Julia Bilicka )

Aleksandra i Joanna Szulc ( zawodniczki SKJ Golden Dream ) 

Tomasz Kowalski ( Silesia Dressage Club )

Przemysław Kozanowski ( Zuzanna Haber )

Katarzyna Popiołek ( Jagoda Dąbrowska, Julia Rogowska ) 

Olga Michalik ( Anna Wojtkowska )

Anna Światkowska ( Ewa Golubińska

Małgorzata Święcicka ( Maja Gugała, Liwia Misztal ) 

Katarzyna Łukasik ( Tatiana Bierieżnow )

Anna Skrzeszewska - Walter ( Matylda Cybula ) 

Arkadiusz Ignasiak ( Alicja Trawińska ) 

 

W roku 2017 Polski Związek Jeździecki powołał doświadczonych trenerów do opieki nad kadrą seniorów (Andrzej Sałacki) i kadrą młodzieżową (Jarosław Poręba). Funkcję managera dyscypliny objęła Monika Słowik. Ujeżdżenie jako pierwsze, spośród olimpijskich konkurencji jeździeckich w kraju  podało na początku roku do publicznej wiadomości plan na 2018

 

Dziękujemy Juli Świętochowskiej, Katarzynie Brodzie, Łukaszowi Kowalskiemu, Korneli Błaszkiewicz, Claudii Żyżelewskiej i Martynie Paszkowskiej  za przepiękne zdjęcia z galerii 2017  

 

 

Portal dressage24.pl możecie śledzić na instagramie, facebooku, youtube, vimeo i na twiterze.

Bądźcie z nami !!

Poniżej zestawienie medalistów Mistrzostw Polski, Halowego Pucharu Polski, Pucharów Polski w ujeżdżeniu oraz MP i HPP w paraujeżdżeniu za sezon 2017.

 

Mistrzostwa Polski 2017 - 200 lecie Stadniny Koni Janów Podlaski 

 

 

Seniorzy 

złoto - Katarzyna Milczarek / Dzeko / KSJ Zagozd / 213,911% 

 

srebro - Przemysław Kozanowski / Belcanto / KS Centurion  212,666%

 

brąz - Gabriela Jaworska Mazur / Zimba / Legia Kozielska  210,273%

 

W MP startowało 8 par. / W 2016 roku 12 par, w 2015 roku 11 par /   WYNIKI

Mistrzostwa Polski 2017 - 200 lecie Stadniny Koni Janów Podlaski 

 

Młodzi Jeźdźcy / do 21 lat / 

 

złoto - Zuzanna Haber / Don Crusoe / KS Centurion 202,185% 

 

srebro / Klaudia Parys / Afrodite / KS Centurion 201,921%

 

brąz - Jagoda Dąbrowska / Attack With Me / LKJ Lewada Zakrzów 200,023%

 

W MP MJ startowało 12 par / w 2016 roku 11 par, w 2015 roku 15 par /  WYNIKI

Mistrzostwa Polski 2017 - 200 lecie Stadniny Koni Janów Podlaski  

 

Juniorzy  / do lat 18 / 

 

złoto - Małgorzata Kowalska / Raikano's Son / Silesia Dressage Club 211,239% 

 

srebro - Anna Wojtkowska / Pascal / KS Centurion 208,072% 

 

brąz - Alicja Trawińska / Diego Ramirez / BPK 205,998%

 

W MP J startowało 14 par / w 2016 i 2015 roku po 19 par / WYNIKI

Mistrzostwa Polski 2017 - 200 lecie Stadniny Koni Janów Podlaski

 

 

II MP Dzieci / do lat 14 / 

 

złoto - Matylda Cybula / Bessie / KJ As Dream 203,230%

 

srebro - Liliane Van Luijken / Pocorella / SKJ Golden Dream 192,164%

 

brąz - Natalia Głębowska / Korrida P / KJ Gołebin Stary 186,211%

W MP Dzieci startowało 7 par WYNIKI

 

Finał XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - MP Juniorów Młodszych - Poczernin 

 

XXIII MP Juniorów Młodszych /do lat 16/

 

złoto - Maja Gugała / Safira / BPK  201,612%

 

srebro - Natalia Zabagło-Pawłowicz / Azalia / SLKS Książ   194,926%


brąz - Julia Rogowska / Butterfly / LKJ Lewada 194,662%

 

 

WYNIKI

 

 

 

 

 

XXIII MP Juniorów Młodszych  na kucach

 

złoto - Klaudia Hałeła / Bittini / KJ Arpav 209,811%

 

srebro - Ewa Golubińska / LV Winston / KJ Plejada 208,129%


brąz - Julia Ziółkowska / Nugat PP / Largo 201,868%

 

WYNIKI

 

Mistrzostwa Polski Juniorów na kucach 12-16 lat - Strzegom 

 

 

Mistrzostwa Polski Juniorów na kucach 

 

złoto - Zofia Baran / Summersby / BPK 202,951%

 

srebro - Ewa Golubińska / LV Winston / KJ Plejada 202,798%

 

brąz - Julia Bilicka / Donevan / KJ Arpav 198,5151%

 

W MP JM na kucach startowało 7 par. WYNIKI 

Mistrzostwa Polski Młodzików 9-11 lat - Strzegom 

 

MP Młodzików 

 

złoto - Ann Van Den Broeck  / L.Leandro /   KJ Pony Klub Płochocin  22,300 pkt

 

srebro - Eliza Zawadzka / Diamond Kiss /  SKJ Golden Dream  22,100%

 

brąz - Ivette Czok / Ventus / SKJ Golden Dream 21,800%

 

W MPM startowało 12 par.  WYNIKI 

Puchar Polski Juniorów Młodszych na kucach 12-15 lat 

 

PP JM na kucach 

 

złoto - Tatiana Bierieżnow / Gluckplitz /  KS Centurion 203,610%

 

srebro - Aurelia Von Mauberg  / C.Pepsi/  KJ Aromer 197,370%

 

brąz - Martyna Ossowska / Chester/   KJ Pegaz 195,930%

 

W PP JM startowało 14 par.  WYNIKI 

Halowy Puchar Polski - KJK Szary Michałowice 

 

HPP Seniorzy  

 

złoto - Emilia Jach /Aqsel / Legia Kozielska / 204,553%

 

srebro - Mateusz Cichoń / Davidoff / Lider Radzionków / 203,667%

 

brąz - Ilona Janas / Lord Django / 

Lider Radzinków / 202,114% 

 

 

W HPP startowało 23 pary. 

WYNIKI 

Halowy Puchar Polski - KJK Szary Michałowice 

HPP MJ 

 

złoto - Zuzanna Haber  / Don Crusoe / KS Centurion 201,044%

 

srebro - Aleksandra Lesner / Wohlklang U / KJ Pegaz Reda  198,499%

 

brąz - Michał Cichoń  / Furstentraum 2 / Lider Radzionków  196,734%

 

W HPP startowało 9 par. 

WYNIKI 

Halowy Puchar Polski - KJK Szary Michałowice 

HPP Juniorzy 

 

złoto - Anna  Wojtkowska / Pascal / KS Centurion /  205,921%

 

srebro - Małgorzata Kowalska / Raikino's Son / Silesia Dressage Club 201,218%

 

brąz - Jagoda Dąbrowska /  / Attack With Me / 

LKJ Lewada Zakrzów 200,881%

 

W HPP startowało 11 par. 

WYNIKI 

   Halowy Puchar Polski - KJK Szary Michałowice 

HPP Juniorzy Młodsi 

 

złoto - Tatiana Bierieżnow / Romantica  / SKJ Golden Dream Łódź 202,470%

 

srebro - Julia Rogowska / Rainbow / LKJ Lewada Zakrzów 200,191%

 

brąz - Zofia Baran  / Darth Vader /

BPK MAZ 195,303%

 

W HPP startowało 8 par. 

WYNIKI 

 Halowy Puchar Polski - KJK Szary Michałowice  

 

HPP Młodzik 9-11 lat 

 

 

złoto - Ivette Czok / Ventus / SKJ Golden Dream 201,400%

 

srebro - Marta Kulawiak Nutka Ponysport / BPK MAL / 194,450%

 

brąz - Matylda Kochlewska / Bond / KJ Aldragho 193,800%

 

 

W HPP startowało 8 par. 

WYNIKI 

Halowy Puchar Polski - KJK Szary Michałowice

 

HPP juniorzy na kucach 

 

złoto - Zofia Baran / Sumersby / BPK MAZ / 201,369%

 

 

srebro - Klaudia Hałeła / Buttini / KJ Arpav 196,586%

 

 

brąz - Ewa Golubińska  / LV Winston / KJ Plejada 194,156%

 

 

W HPP startowało 7 par. 

WYNIKI 

Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu - Zakrzów 

 

XIII MP w Paraujeżdżeniu Seniorzy 

 

złoto - Monika Bartyś / Caspar / SKJ Golden Dream 138,342%

 

srebro - Maciej Bigaj / Grójec R / KS Faruk / 134,749% 

 

brąz - Magdalena Cycak / Sybilla / KJ Picador 132,326%

 

wyniki 

W MP startowało 10 par.

 

 

 

 

 

V MP w Paraujeżdżeniu Juniorzy 

 

złoto - Patryk Żukowski / Manager / BPK 124,750%

 

srebro - Aleksandra Twardowska / Mohort / BPK 118,020%

 

brąz - Agnieszka Wawrzyniak / Wanilia / Stowarzyszenie Lajkonik  113,292%

wyniki 

W MP startowało 4 pary.

Halowy Puchar Polski w Paraujeżdżeniu - Poznań

HPP w Parujeżdżeniu 

 

złoto - Monika Bartyś / Caspar / SKJ Golden Dream 130,291%

 

srebro - Mariusz Woszczek / Ingria / BPK 129,348%

 

brąz - Maciej Bigaj / Grójec R / KS Faruk / 128,083%

 

W HPP startowało 9 par. 

WYNIKI

 

 

POWIĄZANE LINKI :

ROK 2016 

ROK 2015 

ROK 2014 

Wrzuć na Facebooka
  
ONLINE STORE
EQUI FASHION

 

 

 

 
 
 
 
KALENDARZ
PROPOZYCJE
 
 
 

Lipiec 2018 

 

 

29.06-01.07 CDI-W Sopot 

 

29.06-01.07 CDN Sopot 

 

05-07.07 CDI Ochaby 

 

05-07.07 MPJK MPK. MPM Ochaby

 

07-08.07 ZR MKS Sprząśla

 

 

08.07  ZR Radzionków

 

 

09-15.07 ME J / MJ / Dz Fontainebleau FRA 

 

13-15.07  ZO Machnice

 

 

21-22.07 Finał OOM Strzegom

 

21-22.07  ZT Radzionków 

 

 
27-29.07 ZO Rybnica 
 
 
 
 
 
 
28-29.07 MR Zagozd
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sierpień 2018 
 
 
 
 
 
 

10-12.08 ZO Łężkowice

 

11.08  ZT EZ Rumianka

 

11-12.08 ZR BiK Gieniusze

 

13-17.08 ME U25 Exloo NED 

 

18.08 ZT Stajnia Campoverde

 

18-19.08 ZT Stare Babice

 

18-19.08  ZR Łopuchowo

 

18-19.08  MR  Ostoja Pustków

 

17-18.09 Mistrzostwa Śląska Zbrosławice

 
24-26.08 ZO Drzonków 
 
 
24-26.08 MDŚ Rybnica 
 
 
25-26.08  ZR Aromer 
 
 
25-26.08 ZR Pólko
 
 
25.08 ZR Stajnia Las Pegaz
 
 
26-26.08  Mistrzostwa Pomorza Barłomino 
 
 

 

Wrzesień 2018 

 

30.08-01.09 eMPMK Radzionków

 

28.08 - 02.09 CDI / MP Radzionków 

 

01.09   ZR KJ Kresy 

 

01-02.09  ZR Koryta 

 

08-09- 09  ZR Barłomino 

 

08.09  ZR Truskolasy 

 

08-09.09 - MR Walewice 

 

08-09.09 MR Pólko 

 

 

11-23.09 Mistrzostwa Świata Tryon NC USA 

 

13-16.09 ZO Jakubowice 

 

20-23.09 MPMK Strzegom 

 

21-23.09 MWiM Aromer 

 

22-23.09  Mistrzostwa Podlasia UKS Victoria

 

 

22-23.09  Mistrzostwa WLKP Leszno  link

 

 

28-30.09 CDI3 Budapest HUN

 

 

29-30.09   ZR Biały Las 

 

 

29-30.09 Finał Ligi Podlasia ZR  KJ Ostoja 

 

 

Październik 2018 

 

05-07.10 CDI-W Tallinn EST 

 

06.10 ZT Stare Babice 

 

13-14.10 ZR Aromer 

 

19-20.10 HZO/R Łąck

 

26-28.10 CDI-W Zakrzów

 

 

 

Listopad 2018 

 

09-11.01 CDI Sopot 

09-11.11 HZO Poczernin

09-11.11 HZR Zbrosławice

10-11.11 HZR Pólko 

16-18.11 HZO Zakrzów 

23-25.11 HZO Michałowice

24-25 HZR Aromer 

 

 

Grudzień 2018 

 

29.11 - 02.12 Cavaliada Poznań 

 

08-09.12  HZR Aromer 

 

15.12  HZR Partynice